NEWS

FAQ 52. Rajdu Barbórka. To trzeba wiedzieć!   

W tym roku na trasie rajdu na kibiców czeka sporo nowości, pojawia się zatem sporo pytań. Oto odpowiedzi na te z nich, które najczęściej trafiają do nas za pośrednictwem poczty, oraz profilu facebook.com/rajdbarborka.


TRASA RAJDU

- W jakim odstępie czasowym startują zawodnicy?
Zawodnicy na wszystkich odcinkach startują w odstępach 1 minutowych. Trasa OS Służewiec, Stw Center i Bemowo jest tak ułożona, że jednocześnie na odcinku rywalizować będzie kilka załóg załoga. Wszystkie załogi dwukrotnie będą przejeżdżać pętlę.

- W jakiej kolejności jadą zawodnicy?
Na wszystkich odcinkach specjalnych zawodnicy jadą w odwrotnej kolejności w stosunku do numerów startowych. Najlepsi zawodnicy jadą więc na końcu.

- Jak wyglądają strefy kibica na otwierającym rajd OS Tor Służewiec?

Pierwszy odcinek jest miejscem, gdzie na pewno można spotkać wszystkich zawodników, warto więc rozpocząć kibicowanie właśnie od tego odcinka. Trasa odcinka składa się z przejeżdżanej dwukrotnie widowiskowej pętli dookoła strefy dla kibiców. Odcinek ten posiada więc bardzo wiele ciekawych miejsc do oglądania. Dojazd dla kibiców od ulicy Puławskiej, parkowanie w okolicach skrzyżowania z ulicą Wyścigową. Dla posiadaczy naklejek Parking GOLD przygotowany jest parking wewnątrz toru Służewiec (wjazd od ul. Puławskiej obok wejścia dla kibiców).

- A jak najlepiej oglądać nowy OS STW Center?

Jest to odcinek, który debiutuje na Rajdzie Barbórka. Składa się z przejeżdżanego dwukrotnie toru, gdzie na co dzień trenują drifterzy. Większa część trasy odcinka jest doskonale widoczna ze strefy dla kibiców umieszczonej na lekkim podwyższeniu.
Najbardziej dogodne wejście na ten odcinek znajduje się bezpośrednio przy Parkingu GOLD oraz parkingu dla kibiców (wjazd na ten parking od ul. Sikorskiego lub od ul. Estrady, Postępu i Bakaliową). Drugie wejście dla kibiców zlokalizowane jest przy ul. Estrady.

- A jak wyglądać będzie w tym roku trasa OS Bemowo?

Doskonale znany wszystkim kibicom Rajdu Barbórka odcinek. W tym roku w nowej, ciekawszej odsłonie. Najciekawszymi fragmentami trasy dostępnymi dla kibiców jest oczywiście słynny mostek oraz nowość: tuż po starcie zawodnicy przejeżdżać będą przez płytę poślizgową i wykonają widowiskowy nawrót dookoła beczki. W okolicach tej beczki zlokalizowana będzie w tym roku trybuna dla kibiców. Trasa odcinka przebiega po przejeżdżanej dwukrotnie pętli. Warto wspomnieć także, że na Bemowo wraca w tym roku Park Serwisowy, warto więc zaplanować tutaj dłuższy pobyt.
Tradycyjnie na OS Bemowo znajdują się dwa wejścia: główne przy Punkcie Kibica od ul. Powstańców Śląskich oraz dodatkowe do strefy blisko mostka od Parkingu. Wjazd na Parking GOLD zlokalizowany od ul. Piastów Śląskich.

- Czy można na OS Karowa lub inne odcinki wnosić drabinki?
Nie. Ze względów bezpieczeństwa imprezy masowej organizator zakazał wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych (w tym m.in. drabinek). Obowiązuje także zakaz wnoszenia alkoholu.

- Czy trybuna Zielona na OS Karowa będzie skierowana w stronę ul. Browarnej czy beczki?
Trybuna Zielona skierowana będzie w kierunku beczki. Trybuna Zielona jest trybuną stojącą i miejsca nie są numerowane. Aby do niej dojść należy wejść do strefy kibica od ul. Browarnej.

- Jak będą wyglądały strefy na OS Karowa i co musze mieć aby się do nich dostać.

Aby wejść do Strefy Kibica na OS Karowa należy posiadać Karnet Kibica, Karnet VIP lub bilet jednorazowy (do kupienia jedynie przy wejściach na OS Karowa w Punktach Kibica). Organizator założył brak przejścia pomiędzy Strefami Kibica dla posiadaczy biletów jednorazowych, natomiast posiadacze Karnetu Kibica i Karnetu VIP mogą swobodnie i wielokrotnie przemieszczać się pomiędzy strefami.
Należy także pamiętać, że OS Karowa jest imprezą masową i z tego względu istnieje zakaz wnoszenia alkoholu i materiałów niebezpiecznych na teren stref kibica. Służby ochrony zobowiązane są do kontroli uczestników imprezy masowej.

- Słyszałem że w tym roku na Karowej przygotowany będzie Parking dla kibiców?

Tegoroczną nowością dla kibiców przyjeżdżających na odcinek Karowa jest zlokalizowany przy ul. Browarnej (wjazd od ul. Leszczyńskiej lub Topiel) parking dla Kibiców. Ilość miejsc na tym parkingu jest ograniczona, dlatego wjazd będzie możliwy tylko dla osób posiadających specjalną nalepkę wjazdową "Parking Karowa".

BILETY I KARNETY

- Czy wszystkie odcinki są biletowane?
Tak, wszystkie odcinki rozgrywane w sobotę podczas Rajdu Barbórka są biletowane. Biletowany jest także Serwis na Bemowie. Aby wejść do tych stref należy posiadać Karnet Kibica, Karnet VIP lub bilet jednorazowy (do kupienia przy wejściu na każdy OS i Serwis).
Całkowicie bezpłatny dla kibiców jest jednak rozgrywany w piątek Odcinek Testowy na Autodromie AP na Bemowie.

- Kiedy będę mógł kupić przez internet bilety i karnety na 52. Rajd Barbórka?
Bilety na trybuny, Karnety Kibica oraz pozostałe produkty 52. Rajdu Barbórka dostępne są w formie przedsprzedaży do 30 listopada, a zamówienia zawierające te produkty będą możliwe do odbioru oraz wysyłane firmą kurierską od 25.11.2014 do 02.12.2014. Ilość biletów na trybuny jest ograniczona, decyduje kolejność zakupu.
Po tym okresie zakup biletów na 52. Rajd Barbórka będzie możliwy tylko w Punktach Informacji Kibica.

- Co wchodzi w skład zestawów z biletami na trybunę OS Karowa?
Pakiet z biletem na trybunę ZIELONĄ zawiera:
• Bilet wstępu z zagwarantowanym miejscem stojącym na trybunę w kolorze zielonym na OS Karowa,

Pakiet z biletem na trybunę ŻÓŁTĄ zawiera:
• Bilet wstępu z zagwarantowanym miejscem siedzącym na trybunę w kolorze żółtym na OS Karowa,
• Karnet Kibica Rajd Barbórka,
• Smycz,
• Nalepkę pamiątkową małą,
• Mapa rajdu

Pakiet z biletem na trybunę VIP zawiera:
• Bilet wstępu z zagwarantowanym miejscem siedzącym na trybunę VIP na OS Karowa,
• Karnet VIP Rajd Barbórka,
• Smycz,
• Nalepkę pamiątkową małą,
• Nalepkę pamiątkową dużą,
• Mapa rajdu,
• Możliwość skorzystania z darmowego cateringu na trybunie VIP
• Ciepły koc polarowy z logo rajdu (otrzymywany przy wejściu na trybunę)

- Gdzie mogę kupić bilet jednorazowy i ile on kosztuje?
Bilet jednorazowy będzie do nabycia jedynie przy wejściach na każdy odcinek specjalny. Bilet jednorazowego wstępu dla 1 osoby na Serwis Bemowo, OS Służewiec, OS STW Center i OS Bemowo kosztuje 30 zł. Jednorazowy bilet na OS Karowa kosztuje 40 zł.
Zachęcamy jednak do kupna Karnetu Kibica uprawniającego do wejścia na wszystkie odcinki rajdu w promocyjnej cenie 49 zł (cena promocyjna obowiązuje przy sprzedaży internetowej i w sklepie stacjonarnym Gadżetyrajdowe.pl do dnia 24.11.2014, od 25.11.2014 cena Karnetu Kibica wynosi 59 zł).

- Czy Karnet Kibica obowiązuje na 1 osobę?

Karnet Kibica oraz Karnet VIP zawieszony na smyczy daje uprawnienie do wejścia na odcinek specjalny dla jednej osoby.

- Czy dziecko musi posiadać Karnet Kibica?
Dziecko w wieku do 12 lat pod opieką osoby dorosłej nie musi posiadać karnetu kibica na wszystkich odcinkach rajdu. Wstęp dziecka w wieku do 12 lat jest więc bezpłatny. Organizator nie przewiduje biletów ulgowych dla dzieci starszych niż 12 lat.

- A jak traktowane są małe dzieci na trybunach na OS Karowa?
W tym roku wprowadzamy nowość i spore udogodnienie dla rodziców z małymi dziećmi! Dziecko do lat 7 pod opieką osoby dorosłej ma możliwość bezpłatnego wstępu na Trybunę Żółtą i Trybunę VIP . Opiekun zobowiązany jest do trzymania dziecka na kolanach podczas trwania całej imprezy oraz do okazania przed wejściem na trybunę dokumentu potwierdzającego wiek dziecka (np. książeczka zdrowia lub odpis aktu urodzenia). Organizator nie przewiduje ulgowych cen biletów na trybuny dla dzieci starszych niż 7 lat.

- Czy miejsca na trybunach na OS Karowa są numerowane?

Tak. Miejsca siedzące na trybunie ŻÓŁTEJ i VIP są numerowane. Trybuna ZIELONA jest trybuną stojącą bez miejsc numerowanych.

- Czy muszę posiadać Karnet Kibica, aby wejść na trybunę ZIELONĄ na OS Karowa?

Nie. Przy zakupie biletu na trybunę ZIELONĄ nie trzeba kupować Karnetu Kibica, aby przejść przez bramki na OS Karowa. Aby dojść do pozostałych trybun (żółta i VIP) należy posiadać Karnet Kibica lub Karnet VIP dołączony do zestawu.

DZIAŁANIE SKLEPU RAJDU BARBÓRKI

- W jakich godzinach mogę kontaktować się z obsługą sklepu internetowego?

Kontakt ze sklepem jest dostępny pod numerem telefonu (22) 834-54-04
lub kom. 793-205-777 możliwy jest od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18 oraz w soboty w godz. 11 - 15. Dostępny jest również adres mailowy info@gadzetyrajdowe.pl, pod który można kierować wszelkie pytania.

- Czy istnieje możliwość składania zamówień telefonicznie?
Tak, istnieje możliwość składania zamówień telefonicznych pod numerem (22) 834-54-04
lub kom. 793-205-777 od poniedziałku do piątku od 10 do 18 oraz w soboty w godz. 11 - 15.

- Jakie są koszty wysyłki i ile czasu trzeba czekać na przesyłkę?
Wszystkie przesyłki realizujemy za pomocą firmy kurierskiej GLS, Paczkomatów InPost oraz Poczty Polskiej (przesyłka priorytetowa), zaś koszt dostawy uzależniony jest od wybranej formy płatności i wynosi odpowiednio:
• 14 zł - paczka nadana Pocztą Polską po uprzedniej zapłacie online lub przelewie środków na nasze konto bankowe (przesyłka jest u klienta od 2-4 dni roboczych).
• 17 zł - paczka nadana Pocztą Polską za pobraniem, czyli płatne listonoszowi w chwili doręczenia przesyłki (przesyłka jest u klienta od 2-4 dni roboczych).
• 12 zł - paczka nadana kurierem firmy GLS po uprzedniej zapłacie online lub przelewie środków na nasze konto bankowe (przesyłka jest u klienta w 24h).
• 14 zł - paczka nadana kurierem firmy GLS za pobraniem, czyli płatne kurierowi w chwili doręczenia przesyłki (Przesyłka jest u klienta w 24h).
• 9 zł - paczka nadana do Paczkomatów InPost po uprzedniej zapłacie online lub przelewie środków na nasze konto bankowe (przesyłka jest w Paczkomacie w 24h).

- Czy zamówiony towar można odebrać bezpośrednio w sklepie?
Tak, sposób odbioru dostawy wybierany jest w trakcie składania zamówienia, można wybrać przesyłkę kurierską, pocztową lub odbiór w siedzibie naszego sklepu przy ulicy Nocznickiego 31A w Warszawie. Odbiór osobisty zamówień zawierających karnety, informatory, mapy rajdu lub nalepki pamiątkowe 52. Rajdu Barbórka będzie możliwy w dniach 24.11.2014 - 4.12.2014. Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku od 10 do 18 oraz w soboty w godz. 11 - 15.

- Czy przy odbiorze w sklepie mogę płacić kartą płatniczą?
Tak, oczywiście.

- Czy przeprowadzone zakupy w serwisie sklepu Gadzetyrajdowe.pl są bezpieczne?
Wszelkie dane pomiędzy klientem a serwerem, na którym znajduje się strona przesyłane są za pomocą szyfrowanego połączenia SSL, dzięki czemu zapewniamy bezpieczeństwo Państwa danych osobowych, loginów, haseł, itp. Firma Top Racing, właściciel sklepu Gadzetyrajdowe.pl działa nieprzerwanie od 2006 roku i posiada certyfikat "Rzetelna Firma". Jest także laureatem konkursu "Gazele E-Biznezu" 2014.

FAQ 52. Rajdu Barbórka

Punkty informacji Kibica

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 © benix      Automobilklub Polski 2014                                                                                                                                       51 Rajd Barbórka 2013