Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

MEDIA

UWAGA KOLEŻANKI I KOLEDZY
W związku z awarią e-poczty zwracamy się z prośbą do wszystkich dziennikarzy, którzy przysłali akredytację lub korespondencję e-mailem przed 15 listopada br., aby zechcieli ponowić wysyłkę.
Dziękujemy i przepraszamy za kłopot.

KONFERENCJA PRASOWA
Prezes Automobilklubu Polski, Romuald Chałas oraz Dyrektor Rajdu Barbórka, Zdzisław Siwiński zapraszają na konferencję prasową, której tematami będą:
- Jubileusz 100-lecia Klubu
- 47. Rajd Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów
Konferencja odbędzie się w dniu 4 grudnia 2009 roku o godzinie 12.30 w siedzibie Automobilklubu Polski w Warszawie, ul. Pańska 85 (III piętro)

Informacja Asystenta dyrektora ds. mediów,
Andrzeja Karaczuna:


Rajd Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów - jak zwykle wzbudza ogromne zainteresowanie wśród dziennikarzy. Co roku akredytowanych jest kilkuset przedstawicieli mediów. Chcielibyśmy przedstawić zasady przyznawania akredytacji prasowych oraz kamizelek dla fotoreporterów (są one identyczne jak w roku ubiegłym). Wnioski akredytacyjne przyjmowane będą do czwartku, 3 grudnia 2009 r. do godz.12.00.

Arkusz Akredytacyjny

UWAGA: w dniach 4 i 5 grudnia (pt. - sob.) nie ma możliwości składania wniosków akredytacyjnych!

Zasady przyznawania akredytacji prasowych na 47. Rajdzie Barbórka 2009
1. Obowiązuje okazanie ważnej legitymacji prasowej lub stosownego zaświadczenia z redakcji (przy odbiorze).
2. Ogranicza się ilość dziennikarzy do 2 osób z redakcji prasowej i rozgłośni radiowej oraz 2 z portalu internetowego.

Zasady przyznawania kamizelek dla fotoreporterów na 47. Rajdzie Barbórka 2009:
Rozpatrywane będą jedynie wnioski otrzymane od dziennikarzy mass mediów, którzy dostarczyli (lub dostarczą) organizatorowi kopie własnych materiałów fotograficznych wykonanych podczas Rajdu Warszawskiego 2009, Rajdu Barbórka 2008 i Rajdu Orlen 2009 oraz innych imprez organizowanych przez Automobilklub Polski, a zamieszczonych w massmediach.

UWAGA 1. Ponieważ bywały w tej kwestii wątpliwości – informuję, że wykazanie się materiałami fotograficznymi nie jest równoznaczne z przydziałem akredytacji fotograficznej! Stanowi jedynie podstawę do rozpatrywania wniosku.

Ilość kamizelek jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa. Organizator pozostawia sobie prawo do ustalenia ostatecznej listy akredytowanych fotoreporterów, co oznacza, że nie każdej osobie składającej wniosek przyznana zostanie kamizelka!

Akredytacje należy przesyłać faxem na numer 022/652 81 10.
Istnieje możliwość dostarczenia akredytacji e-mailem, ale przy odbiorze obok legitymacji należy przedstawić podpisany i podstemplowany oryginalny wniosek akredytacji.

UWAGA 2. Akredytacje nie obejmują przedstawicieli Agencji Fotograficznych, Zespołów Rajdowych oraz osób wykonujących zdjęcia dla potrzeb komercyjnych. W takim przypadku istnieje możliwość wykupienia specjalnego pakietu wejściowego (koszt 200 złotych netto).

Zasady przyznawania akredytacji ekipom telewizyjnym

Organizator będzie wydawał wyłącznie akredytacje operatorom kamer TVP. Dziennikarze innych stacji otrzymają akredytacje dziennikarskie.

Informacje dla przedstawicieli stacji telewizyjnych:
Automobilklub przenosi na TVP, na zasadach wyłączności prawa w zakresie wykonania telewizyjnej rejestracji Rajdów, korzystania i rozporządzania zarejestrowanym materiałem w całości i/lub we fragmentach dowolnie wybranych przez TVP - nieograniczone w czasie i przestrzeni.
TVP ma prawo udzielenia praw do korzystania i rozporządzania zarejestrowanym materiałem podmiotom krajowym i zagranicznym.
Stacje telewizyjne mogą uzyskać prawo do retransmisji zarejestrowanego materiału z Rajdów o długości łącznie nieprzekraczającej 90 sekund.

Jakie są zasady wynikające z tych zapisów:
1. Telewizje inne niż TVP, mają prawo wejścia na teren Rajdów i nagrywania materiałów (posiadając akredytacje dziennikarską), oczywiście mając na uwadze to, że główną relację i wyłączne prawa do całej relacji ma TVP.
2. Inne stacje telewizje niż TVP muszą uzyskać zgodę od TVP Sport na wykorzystanie materiałów - pisma o taką zgodę należy przesyłać do pana Jarosława Idzi (Dyrektor TVP Sport), fax: 022 547 42 70 lub e-mail: jaroslaw.idzi@tvp.pl, zaznaczając w jakim programie te materiały będą udostępnione. Jeśli tylko prośby te nie będą przekraczać klauzul umowy, uzyskanie takiej zgody powinno być formalnością.
3. Inne stacje telewizyjne mogą pokazać materiał tylko do 90-ciu sekund i tylko z opóźnieniem.
4. Na emisję materiału w większym wymiarze należy posiadać zgodę TVP (co jest także warunkiem przyznania akredytacji telewizyjnej).

Godziny wydawania akredytacji:
Piątek, 4 grudnia godz. 11.00 – 20.00
Miejsce: Automobilklub Polski, Warszawa ul. Pańska 85 (III piętro)
Sobota, 5 grudnia godz. 9.00 – 10.30
Miejsce: Automobilklub Polski, Warszawa ul. Powstańców Śląskich 127

Spotkanie dziennikarzy ze zwycięzcami rajdu:
Sobota, 5 grudnia, ok. godz. 20.15 (po zakończeniu odcinka, przed i po ceremonii rozdania nagród)
Miejsce: scena ulica Karowa
UWAGA: Miejsca spotkania może zostać zmienione odrębnym komunikatem na naszej stronie internetowej.

Zwrot kamizelek Foto:
Miejsce: Browarna 8/10 (budynek przed parkingiem na ul. Browarnej róg Wiślanej)
Termin: po zakończeniu OS Karowa i spotkaniu dziennikarzy ze zwycięzcami rajdu (do godz. 21.15)

Kontakt:
Rzecznik prasowy rajdu: Andrzej Karaczun - tel. 0601 966 305
Biuro Prasowe: Agnieszka Karaczun - tel. 0503 585 003
e-mail: prasa@barborka.pl


Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash