NEWS

Kajetanowicz i Baran biorą wszystko. Sześć odcinków i triumf na Karowej  
10.12.2016

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran po wygranej w 54. Rajdzie Barbórka okazali się najlepsi także na trasie Kryterium Asów Karowa. Załoga LOTOS Rally Team powtórzyła tym samym swój sukces sprzed roku.

Chwilę przed rozpoczęciem rywalizacji poprawiła się pogoda, ale nawierzchnia Karowej wciąż była mokra i śliska. W takich warunkach szanse kierowców były wyrównane i zgodnie z oczekiwaniami walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy najmocniejszymi załogami.Przez kilkanaście minut liderem pozostawał jednak nieco niespodziewanie Michał Ratajczyk pilotowany przez Jędrzeja Szcześniaka (Mitsubishi Lancer Evo X RS). Kiedy na trasę ruszył Tomasz Kuchar stało się jasne, że wielokrotny zwycięzca Barbórki postawił wszystko na jedną kartę. Dzięki bezbłędnej jeździe jadący z Magdą Lukas Tomasz Kuchar objął prowadzenie, wyprzedzając Ratajczyka o 1,72 sekundy.

Czasu lidera nie byli w stanie poprawić jadący po nim Jakub Brzeziński, Bryan Bouffier, Grzegorz Grzyb, Filip Nivette oraz Wojciech Chuchała. Jako ostatni na starcie pojawił się jednak Kajetanowicz, który wcześniej zdeklasował rywali na sześciu odcinkach Rajdu Barbórka, wygrywają z przewagą ponad 50 sekund.

Na mecie Kryterium Karowa aktualny mistrz Europy uzyskał czas lepszy od Tomasza Kuchara o 1,54 sekundy i kolejny raz został zwycięzcą Kryterium Asów.
"Jestem niesamowicie podekscytowany, że jestem na Karowej i że udało się ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Jazda przed tak wspaniałą publicznością to ogromna przyjemność i zaszczyt. Tak, jak na trasach mistrzostw Europy, także tu, na Karowej daliśmy z siebie wszystko i walczyliśmy o zwycięstwo" – powiedział na mecie Kajetan Kajetanowicz.

Podczas dekoracji Kajetanowicz i Baran przekazali Złotą Syrenkę wylicytowaną na rzecz małej, ciężko chorej Amelki. Statuetka, zdobyta rok temu na Karowej trafiła do Michała, a pieniądze w całości zostały przekazane na leczenie dziewczynki.
"Mamy takich statuetek jeszcze wiele, więc jeśli będzie taka potrzeba, chętnie się nimi podzielimy, szczególnie, że zebrane pieniądze przeznaczone zostały na tak szczytny cel" – powiedział Jarek Baran.

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 © benix      Automobilklub Polski 2016                                                                                                                                       53 Rajd Barbórka 2015