NEWS

Barbórka znów dla Kajetanowicza i Barana  
10.12.2016

Mistrzowie Europy, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wygrali 54. Rajd Barbórka. Załoga prowadząca Forda Fiestę R5+ uzyskała najlepsze czasy na wszystkich sześciu odcinkach specjalnych.

Kajetanowicz i Baran w końcowej klasyfikacji wyprzedzili Wojciecha Chuchałę i Daniela Dymurskiego o 54,94 sekundy. Ostatni odcinek nie zmienił kolejności w czołówce, mimo, że Chuchała przegrał te rywalizację zarówno z Filipem Nivette jak i Jakubem Brzezińskim. Jednak skromna przewaga z poprzednich prób wystarczyła byłemu mistrzowi Polski na utrzymanie drugiej pozycji.Na trzecim miejscu Rajd Barbórka zakończyli Nivette z pilotem Kamilem Hellerem. Do Chuchały zabrakło im zaledwie sekundy i 41 setnych. Niewiele więcej stracili do nich Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, ostatecznie sklasyfikowani na czwartej pozycji.

Ostatnią odsłona tegorocznej rywalizacji w warszawskim klasyku będzie Kryterium Asów na ulicy Karowej. Odcinek nie jest wliczany do klasyfikacji rajdu, ale zwycięstwo na Karowej jest jednym z najbardziej prestiżowych w całym rajdowym kalendarzu. Przed rokiem najszybsi byli tam, podobnie jak w klasyfikacji całego rajdu, Kajetanowicz i Baran.

WYNIKI 54. RAJDU BARBÓRKA

1. Kajetanowicz/Baran Ford Fiesta R5+
2. Chuchała/Dymurski Subaru Impreza STI +00:54.94
3. Nivette/Heller Škoda Fabia R5 +00:56.35
4. Grzyb/Hundla Ford Fiesta R5 +00:58.26
5. Bouffier/Panseri Ford Fiesta +01:10.29

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 © benix      Automobilklub Polski 2016                                                                                                                                       53 Rajd Barbórka 2015